Billedet på sidehoved

Glæde, Ordentlighed, Mod og Anerkendelse

BOGENSE

      SKOLE

Billedet på sidehoved

Aktivitetskalender

Visning:
Forrige Næste
Uge 22
torsdag, 01-06-2017
- Mundtlig eksamen i engelsk 9. årgang
- Bornholm 6. årgang
08:30-09:30 Opfølgning af adm.opgaver, HF, TA, DC, Bente
14:25-16:05 Skolehjemsamtaler 1. juni 2017 ORAN
14:30-16:00 Kongslundmøde AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, MHG, MO, PH, SRR, TA, AR, SDN
16:30-17:50 Skole/hjem samtaler 5.k 5K
fredag, 02-06-2017
- Mundtlig eksamen i engelsk 9. årgang
- Bornholm 6. årgang
10:30-11:30 Kontormøde- ALLE tilknyttet ADM
Uge 23
tirsdag, 06-06-2017
08:10-09:55 MED møde AB, AJ, DC, JC, LL, PH, BEA
10:30-12:00 Ledermøde/udvikling CJ-DC's kontor CJ, DC, JC, JHF
12:30-13:30 Ledermøde-udvikling CJ-DC's kontor CJ, DC, JC, JHF
17:00-18:30 Pædagogmøde i Regnbuen AB, HEH, JC, JK, KL, LHR, MDM, SBN
onsdag, 07-06-2017
- Mundtlig eksamen i engelsk 9. årgang
07:30-10:15 Kongslund JC
08:15-14:10 5.b til korstævne 5B AJ
17:30-21:00 Skolebestyrelsesmøde CJ, DC, JC, JHF
torsdag, 08-06-2017
- Mundtlig eksamen i engelsk 9. årgang
fredag, 09-06-2017
- Mundtlig eksamen i dansk 9. årgang
11:00-12:30 Legeskibet 3.a og 3.b
Uge 24
mandag, 12-06-2017
- Mundtlig eksamen i dansk 9. årgang
07:50-13:50 Emneuge afd Kongslund 0K, 1K, 2K, 3K, 4K, 5K, 6K AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, LL, MHG, MO, PH, SRR, TA, IU, PAR, AR, JLS, PL, MJT, SDN
08:00-09:30 Småbørnsteammøde JC
10:00-10:30 Meny- Lasse. Drikkelse til reception HF
tirsdag, 13-06-2017
07:50-13:50 Emneuge afd Kongslund 0K, 1K, 2K, 3K, 4K, 5K, 6K AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, LL, MHG, MO, PH, SRR, TA, IU, PAR, AR, JLS, PL, MJT, SDN
10:30-12:00 Ledermøde/udvikling CJ-DC's kontor CJ, DC, JC, JHF
12:30-13:30 Ledermøde-udvikling CJ-DC's kontor CJ, DC, JC, JHF
onsdag, 14-06-2017
07:50-13:50 Emneuge afd Kongslund 0K, 1K, 2K, 3K, 4K, 5K, 6K AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, LL, MHG, MO, PH, SRR, TA, IU, PAR, AR, JLS, PL, MJT, SDN
08:30-10:00 Legeskibet 4.a og 4.b 4A, 4B, 5A, 5B, 6A, 6B
torsdag, 15-06-2017
- Mundtlig eksamen naturfag 9. årgang
07:50-13:50 Emneuge afd Kongslund 0K, 1K, 2K, 3K, 4K, 5K, 6K AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, LL, MHG, MO, PH, SRR, TA, IU, PAR, AR, JLS, PL, MJT, SDN
fredag, 16-06-2017
- Mundtlig eksamen naturfag 9. årgang
07:50-13:50 Emneuge afd Kongslund 0K, 1K, 2K, 3K, 4K, 5K, 6K AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, LL, MHG, MO, PH, SRR, TA, IU, PAR, AR, JLS, PL, MJT, SDN
11:30-12:30 Møde TA, HF, DC, JC
Uge 25
mandag, 19-06-2017
- Mundtlig eksamen naturfag 9. årgang
08:00-12:00 Distriktteammøde JC
tirsdag, 20-06-2017
- Mundtlig eksamen naturfag 9. årgang
08:10-09:40 TL/teamledermøde AJ, DC, JC, KJ, LE, LL, MO, MP, RR
10:30-12:00 Ledermøde/udvikling CJ-DC's kontor CJ, DC, JC, JHF
12:30-13:30 Ledermøde-udvikling CJ-DC's kontor CJ, DC, JC, JHF
onsdag, 21-06-2017
08:00-13:00 Eksamensbeviser klargøres DC, HF
17:00-20:00 Translokation
torsdag, 22-06-2017
07:30-10:15 Kongslund JC
07:50-13:50 fagdag, afd. Kongslund 0K, 1K, 2K, 3K, 4K, 5K, 6K AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, LL, MHG, MO, PH, SRR, TA, IU, PAR, AR, JLS, PL, MJT, SDN
09:00-12:00 Gul klasse i kolonihaven LC, SBN
fredag, 23-06-2017
07:50-13:50 fagdag, afd. Kongslund 0K, 1K, 2K, 3K, 4K, 5K, 6K AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, LL, MHG, MO, PH, SRR, TA, IU, PAR, AR, JLS, PL, MJT, SDN
11:00-16:00 Ansættelsessamtaler - Ressourcecentret JC, LE
Uge 26
tirsdag, 27-06-2017
12:00-14:00 Kongslundmøde AS, BEA, BPX, DC, HB, IS, JC, JJ, LH, MHG, MO, PH, SRR, TA, AR, SDN
onsdag, 28-06-2017
13:00-16:00 Fælles afsked og god sommer med kollegaer, i kantinen